Tematy prac licencjackich z Rachunkowości i Finansów

Tematy prac licencjackich z Rachunkowości i Finansów naturalnie koncentrują się na finansowej stronie działalności każdego przedsiębiorstwa. W tym artykule przedstawimy przykładowe problematyki takich prac dyplomowych. Doradzimy również, jak wybrać najlepszy spośród nich.

Temat Twojej pracy dyplomowej z Rachunkowości Finansów może wpłynąć na ostateczny kształt Twojej zawodowej kariery. Nie może on być więc wybrany w sposób pochopny. Najlepiej pisać swoją pracę licencjacką o tych zagadnieniach, którymi chcesz się zajmować w swoim życiu zawodowym. Tworzenie pracy naukowej o rzeczach, którymi nie chcesz się w przyszłości zajmować, raczej mija się z celem. Poniżej prezentujemy przykładowe problematyki licencjatów z zakresu Rachunkowości i Finansów.

  Przykładowe tematy prac licencjackich z Rachunkowości i Finansów

 • Finansowa analiza wskaźnikowa wybranej spółki notowanej na giełdzie.
 • Analiza i ocena działalności inwestycyjnej wybranej spółki giełdowej.
 • Źródła finansowania małych i średnich przedsiębiorstw w województwie wielkopolskim.
 • Analiza porównawcza szwajcarskiego systemu podatkowego.
 • Wycena wartości niematerialnych w danej spółce giełdowej.
 • Controlling finansowy w wybranym przedsiębiorstwie.
 • Analiza ekonomiczno-finansowej wybranej spółki giełdowej.
 • Ocena ryzyka finansowego w danym przedsiębiorstwie.
 • Analiza fundamentalna wybranego przedsiębiorstwa notowanego na giełdzie.
 • Finansowe sposoby szacowania kapitału intelektualnego w danym przedsiębiorstwie notowanym na giełdzie.
 • Wpływ ryzyka kursowego na działalność firmy handlowej.
Licencjat z Finansów i Rachunkowości może dać Tobie cenną wiedzę!

Tematy licencjatów z Rachunkowości i Finansów – rozmaite rozważania.

Kluczową rzeczą przy pisaniu pracy licencjackiej z Rachunkowości i Finansów jest przede wszystkim dostęp do finansowych informacji. Możesz więc pisać o zaprzyjaźnionej firmie, która udostępni Tobie dostęp do niezbędnych danych finansowych. Inną opcją jest po prostu pisanie o spółce, która jest notowana na giełdzie. Wszystkie firmy notowane na giełdzie mają obowiązek publikowania swoich wyników finansowych. Jest to idealny materiał na Twoją pracę dyplomową.

Praca licencjacka z Rachunkowości i Finansów może pomóc Tobie w karierze!

Musisz pamiętać o tym, że temat Twojej pracy licencjackiej z Rachunkowości i Finansów musi zostać zatwierdzony przez Twojego promotora. On na pewno ustali, czy zagadnienie o, którym chcesz pisać swoją pracę dyplomową, jest dla Ciebie właściwe czy też nie. Licencjat to nie doktorat, więc jego tematyka nie musi być przesadnie ambitna. Innymi słowy, nie musisz tutaj odkrywać, jakiś nowych rzeczy, na które nikt przed Tobą nie wpadł.

Tematy prac licencjackich z Rachunkowości i Finansów – konkluzja.

Tematy prac licencjackich z Rachunkowości i Finansów z pewnością dotyczą najróżniejszych kwestii, które charakteryzują finansowe wyniki przedsiębiorstwa. Tego typu licencjat najlepiej po prostu traktować jako preludium do swojej pracy w branży finansowej. Tak czy inaczej, musisz pamiętać o tym, że najważniejsze dla Twoich potencjalnych pracodawców, są nie prace naukowe, a konkretne umiejętności poparte doświadczeniem. Im więcej ich masz, tym lepiej.

Jeśli tworzysz obecnie swój licencjat z Rachunkowości i Finansów i interesuje Ciebie profesjonalne wsparcie, to zapraszamy serdecznie!
Pomoc w pracach licencjackich z Rachunkowości i Finansów