Jakie prace dyplomowe piszą absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego

Uniwersytet Warszawski kształci studentów na wielu kierunkach zarówno studiów licencjackich jak i magisterskich. W swojej ofercie ma również studia podyplomowe jak i doktoranckie.

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego piszą prace licencjackie, prace magisterskie, prace inżynierskie, prace doktoranckie jak również podyplomowe. Tematyka tego typu prac jest bardzo zróżnicowana i posiada bezpośredni związek z kierunkiem nauczania.

Na kierunku jakim jest pedagogika przykładowym tematem jest ryzyko dysleksji u dzieci sześcioletnich. W takim przypadku należy omówić teorię z zakresu dysleksji czyli podać definicję, genezę tej przypadłości, czym się objawia i jakie skutki za sobą niesie. Następnie trzeba charakterystykę dzieci sześcioletnich, czyli omówić poziom ich rozwoju, ewentualne problemy oraz wszystko co wiąże się z tym wiekiem.

Ostatni rozdział natomiast powinien być już bezpośrednio związany z ryzykiem występowania dysleksji wśród dzieci sześcioletnich. W ramach takie pracy można przeprowadzić badania. Innym przykładem może być temat na kierunku stosunki międzynarodowe a mianowicie współpraca transgraniczna Polski z Ukrainą. Jest to bardzo ciekawy temat, w którym na pewno należy na początku wyjaśnić czym tak naprawdę jest ta współpraca transgraniczna i na czym polega. Później można to zaprezentować na przykładzie tych dwóch krajów czyli Polski i Ukrainy.

Katalog stron